Üritused

Oru kultuurisaalis toimuvad läbi aasta erinevad kultuurisündmused – teatrietendused, kontserdid, tantsuõhtud ja palju muud põnevat. Allpool leiad täpsema ülevaate saabuvatest sündmustest.

Oru Kultuurisaali teatrietenduste ja kontsertide ajal saavad lapsed hoitud LASi maja mängutoas. Helista ja lepi aegsasti kokku 524 3364 (õpetaja Regina).

13. oktoober 2023 kell 19.00

Väikesed saladused

Autor Andrus Kivirähk
Lavastaja Peeter Tammearu
Kunstnik Jaanus Laagriküll
Kostüümikunstnik Jana Wolke
Helikunstnik Tobias Tammearu
Valguskunstnik Targo Miilimaa (Noorsooteater)
Tehnik Jaanus Tüli
Etenduse juht Inge Kaseleht

Osades: Triinu Meriste, Liina Tennosaar, Helena Merzin Tamm, Merilin Kirbits

Anna on elanud 20. sajandi alguse Euroopas seikluslikku ning vabameelset elu ja naaseb nüüd kodusesse ja unisesse Pärnusse. Samal ajal kui Anna on võõrsil nakatunud revolutsioonipisikuga ning soovib pühenduda maailma parandamisele, tunduvad tema Pärnus elavad kunagised sõbrannad väikekodanluse musternäidistena, kelle päevad oleks justkui täidetud vaid logelemise, magamise, kohvikus istumise ning laste eest hoolitsemisega. Kuid õige varsti selgub, et tegelikult on neil naistel lihtsalt teistsugune meetod maailma parandamiseks, ja see meetod on üsnagi ebaharilik. Igatahes leiab ootamatult hätta sattunud Anna abi just nimelt tänu kodumaistele “vahenditele”. Ja õpib ka ise neid edukalt kasutama.

Etenduse kestus 2h kahes vaatuses.

Esietendus 01.04.2023, Vaba Lava Tallinn (Telliskivi 60a-9)

Piletid Piletilevist ja Fientast.

27. oktoober 2023 kell 21.00

Terminaator. Kontsert.

Piletid: https://fienta.com/et/terminaator-kontsert

Bänd, mis on olnud Eesti rockmuusika absoluutses tipus üle 30 aasta, välja andnud 10 stuudioalbumit ning esinenud sadadel kontsertidel täissaalidele. Sügisõhtul, 27. oktoobril pakub Terminaator unustamatu elamuse võrratus Oru kultuurisaalis.
Piletid uksel uue hinnaga.
Töötab pop-up baar.
Uksed avatakse kell 20.

11. november kell 21.00

DND kontsert

Järjekordne R-sarja metsik kontsert. Sedakorda vallutab Oru kultuurisaali ansambel DND.
Ansambel alustas tegevust Tartus Big Whisky nime all. Selle nime all esineti ka 1998. aasta Tartu tudengibändi festivalil.
Ansambel jätkas Dead Next Doori nime all tegevust 2003. aastal Londonis pärast seda, kui selle liikmed olid sinna kolinud.
Alates 2012. aastast tegutseb DND taas Eestis. Põhiliselt mängitakse alternatiivrokki.
Nagu ikka, avame uksed kell 20 ja DND võtab ohjad oma kätte kell 21.
Piletid Fientas.

Toimunud üritused

Oma rohkem kui 20-aastase tegevuse jooksul on Kosmikud tõusnud Eesti üheks juhtivaks rockansambliks, kes on üllitanud seitse kauamängivat ja lisanud kodumaise raskerocki kullafondi hitid “Pulmad ja matused”, “Kuidas tuli pimedus”, “Öö ei lase magada”, “Sügis sanatooriumis” jpt. Murerokkarite kontsert on elamus omaette ja toonud bändile täismajad nii pealinnas kui ka kaugemal. Oru kultuurisaali esinemisele saabuvad Kosmikud koosseisus Hainz (laul), Aleksander Vana (kitarr), Lauri Leis (bass), Kristo Rajasaare (trummid) ning bändi pikaagne produtsent ja sõber, kitarrist Elmu Värk.
Särav, energiline ja armastatud Anne Veski Oru kultuurisaalis kontserdiga Elu on püha.

Eesti noored tšellopedagoogid kutsuvad huvilisi tutvuma tšellomänguga. Esinevad: Ruslan Petrov (tšello), Kristian Plink (tšello), Ann Kuut (tšello)

Triin Ruubel, Reinut Tepp, Regina Udod, Madleen Kristen Alasi, Iris Eva Aabloo, Triin Veismann, Diana Yeromenko, Teodor Juko Hiiemaa

Koolitaja Jaanus Viese

Jaanus Viese töötab ahjumeistri ning loodusliku ehituse koolitajana, tal on loodusteaduslik taust Tallinna Ülikoolist. Pärast edukat karjääri “valgekraena” sai temast käsitööline ja ökomässaja, kes ihkas muuta kogu maailma “roheliseks”. Oma sõnul nägi ta tollal maailma läbi pettumuse prisma. Jaanuse vastandumine moodsale ühiskonnale oli ajendatud peaasjalikult emotsioonidest. Nüüd peab ta end heatahtlikumaks ning rahulikumaks, ega püüa enam igal võimalusel ülekohtu vastu võidelda. 2020 aastal läbis Jaanus ka Ingvar Villido poolt välja töötatud Practical Consciousness õpetajate kursuse ning nüüd on ta litsentseeritud Practical Consciuousness õpetaja.
Loengus arutleb Jaanus emotsioonide üle, mis meie elu mõjutavad ja võivad muutuda probleemiks. Samuti tutvustab ta teadliku muutumise praktilist tehnikat, mida kasutades on võimalik leida sisemist rahu.
 

Metsatöllul on seljataga üle 700 kontserdi 24 riigis ning müüdud on rohkem kui 80 000 plaati. On antud kontsert, kus kuulamas üle 100 000 inimese ja nüüd on nad valmis tulema 200 inimese ette Oru Kultuurisaali Linnamäel

Metsatöll:
Markus – laul, kitarrid
Lauri – laul, torupillid, viled, kandled, ängipill, parmupill, sokusarv, akustiline kitarr
Kuriraivo – bass, kännupill, haisutrumm, laul
Tõnis Noevere – trummid, laul

Uksed avatakse kell 20, kontsert algab kell 21. Pilet uksel 25.-

Kino: Savvusanna sõsarad

Accordion ContentMaailmalavadelt Oru Kultuurisaali. Seda sa ei taha mitte mingi hinna eest vahele jätta. Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud).

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist edasi. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

Sipsikut teavad kõik. Aga ometi tundub vahel nii, et selles kiires maailmas, kus lastelgi juba aega kipub väheks jääma, sest tegema peab ju nii palju, on Sipsik sagedasti ära kaduma kippunud. Kuhu me oma mängud kaotame? Kes või mis suudavad Sipsikut asendada?

See on lugu mängust, mängulustist ja sellest, et see kunagi kuskile mingi staatilise ekraanivirvenduse varju ei kaoks.

Sipsik on kangelane!

Indrek Taalmaa oma tuntud huumoris palju tutvustamist ei vaja. Küll aga sellise eluterve huumoriga elatud elu on visanud ette vimkasid ja uskumatuid ning usutavaid lugusid, mida kõike ka Indrek jutustama asub.

Lood elust enesest on argipäevast pidupäevani, naistest meesteni ja meestest naisteni. Laval kõlavad parimad palad ka Indreku erinevatest etendustest – Lollidemaa, Onu Heinari lood ja Soolo kahele.