Kollektiivid

Siit leiab rohkem infot erinevate tantsurühmade ja koorikollektiivide kohta, kes tegutsevad iganädalaselt Linnamäel ja pakuvad tantsu- või laulurõõmu.

Naiste tantsuprogramm

Piret on põhihariduselt bioloog, töötas üle 20 aasta keskkonnavaldkonnas, juhtides erinevaid projekte ja inimeste gruppe. Viimased kümmekond aastat on ta pühendanud enesetäiendamisele, sealhulgas õppinud biodünaamilist hingamist, grupijuhtimist ja sotsiomeetriat, refleksoloogiat, lisaks täiendab ennast täiskasvanute koolitajana. 2020.a lõpetas Holistika Instituudis terapeudiõppe. Viib läbi nii individuaalset holistilist teraapiat kui ka gruppide nõustamist, koolitusi ja supervisioone. Kogu elu on suureks kireks olnud tantsimine, on õppinud erinevaid tantsustiile ja -praktikaid. Koolitajana on spetsialiseerunud naiste enesearengule. Ta on ema neljale tütrele ja vanaema kahele poisile. Naisena peab väga oluliseks sisemist harmooniat, oma keha ja tunnete kuulamist, iseenda väärtustamist.

Piret annab teada: “Oru kultuurisaalis läbime spetsiaalselt naistele mõeldud tantsuprogrammi, kus muuhulgas teeme tööd vaagnapõhja lihastega, et hoida ja tervendada selga ning vaagnapiirkonda. Vabastame keha ja meele pingeid ning loome iseenda sisemaailmaga toetavama ühenduse.”

Pühapäeval tunnike iseendale!

Pilet 10 eur

Registreerumine: orusaal@laanenigula.ee

Naisrahvatantsurühm ORU MARID

Naisrahvatantsurühm ORU MARID.

Proovid toimuvad esmaspäeviti kell 19.00 Oru Kultuurisaalis.

Kontakt: Varje Paalistee-mail: varje.paaliste@laanenigula.eetel: +372 5622 3837

Segarahvatantsurühm ORU JOMMID

Rahvatantsurühm ORU JOMMID tegutseb alates 1989. aastast. Rühma loomisest kuni 2003. aastani õpetas tantse Läänemaa teenekas tantsuõpetaja Helgi Miller. 2004. aasta sügisest juhendab rühma tantsuõpetaja Elo Jürise ja muusikaliseks juhendajaks on Kirsti Tammeniit.

Kroonikas ei ole kirjas mitme paariga alustati aga esimesel sellest ajast pärit pildil on kuus paari.

Rahvatantsurühm kannab Lääne-Nigula ja Hiiumaa Reigi kihelkonna rahvariideid. Rühma repertuaaris on peamiselt viimastel aastatel loodud lavatantsud ja vanad seltskonnatantsud.

Tantsurühm on osalenud mitmetel üldtantsupidudel Tallinnas ja Euroopa kultuurifestivalidel. Osaletakse maakonna tantsupidudel ja väiksematel kultuuriüritustel oma vallas ja mujalgi.

Linnamäel elavad Rita ja Andres Notton on rahvatantsurühmas Oru Jommid jalga keerutanud 30 aastat. Selle aja jooksul on nad läbi kulutanud kaks komplekti rahvariideid. Kolmas – Hiiumaa rõivad – on kasutusel olnud kümme aastat.

Proovid toimuvad kolmapäeviti kell 19.00 Oru Kultuurisaalis. Kõik tantsuhuvilised on oodatud Oru Jommide vahva seltskonnaga ühinema.

Kontakt: Elo Jürisee-mail: elo.jyrise@mail.eetel: +372 5664 2522

Linnamäe segakoor

Segakoor alustab lauljate vastuvõttu septembris 2023.

Kontakt: dirigent Eleri-Kristel Kuimet
tel: +372 5905 8999

Rivitantsurühm

Rivitants (line-dance) on Ameerikast pärit tantsustiil, mis praeguseks on levinud üle maailma. Ei tantsita enam mitte ainult Ameerika kantritantse, vaid tantsule on lisandunud uusi elemente mitmetest erinevatest muusika- ja tantsustiilidest nagu pop, swing, rock’n’roll, disco, salsa jne. Samamoodi ei tantsita enam mitte üksnes Ameerikas, vaid kantritantsuga tegeletakse ka siinsamas Linnamäel.

Proovid toimuvad neljapäeviti kell 17.30 Oru Kultuurisaalis. Kõik huvilised sõltumata east ja soost ning eelnevast tantsuoskusest on oodatud ühinema.

Kontakt: Viktoria Mitmane-mail: Viktoria.Mitman@ng.edu.ee
tel: +372 5344 8281

Linnamäe karmoškad

2022. aasta kevadel alustas Linnamäel LAs majas 2 gruppi karmoškaõppe kursuslasi Piret Ausi juhendamisel. Sügisel koliti Oru Kultuurisaali ja jätkus õpe edasijõudnute grupis. Tänaseks on ka see kursus lõppenud aga Linnamäe karmoškad tegutsevad edasi iseseisvalt. Aeg-ajalt väisab nende proove Piret Aus või annab oma nõu läbi veebi. Esimene avalik ülesastumine toimus 10. detsembril 2022 Piilama jõululaadal ja teist korda tuldi meeleolu looma Lääne-Nigula valla pensionäride jõulupeol 20. detsembril.

Kontakt: eve@las.ee