Oru raamatukogu ja kultuurisaal kutsuvad osalema kunstiprojektis Vana raamatu taastulemine

Leader projekti ja Kodukant Läänemaa toel alustasime koos Oru raamatukoguga uue koostööruum-kohviku ehitust. See ettevõtmine peaks vähendama nii raamatukogu kui kultuurisaali ruumipuudust ja andma kuhjaga uusi võimalusi sündmuste korraldamiseks. Et kohvik tuleb raamatukogu endise hoidla kohale, siis kuulutame välja raamatukunsti sündmuse.

Kes ei oleks kodus nõutult mõelnud, et kuhu paigutada raamatud, mida enam lugeda ei taha või mida kogunisti mitu on riiulisse sattunud. Anname neile raamatutele uue elu kunstiteosena. Loo praktiline kaunis ese raamatute abil või tee kunsti kunsti pärast. Monumentaalsemate esemete puhul arvesta, et need peavad olema kergesti liigutatavad, kruvi või rattad alla. Ja kindlasti too need teosed meile kultuurisaali hiljemalt 29. veebruariks. Koostööruum-kohviku avamisel avame ühtlasi ka selle kogukonna koosloome näituse.

Et ettevõtmine veel põnevam oleks, siis valib auväärt žürii (žürii koosseisu avaldame hiljem) välja oma lemmikud ja autoritele on lisaks soojale käepigistusele üle anda ka toredad auhinnad. Kõikide autorite vahel loosime välja ka kultuurisaali kinkekaarte. Lubame, et lahke käega!

Mida me nüüd ikka õieti silmas peame? Heida pilk ühele paljudest Pinteresti lehekülgedest ja ammuta ideid!

Eelkõige ootame jälle osalema Oru kandi külasid ja Oru kooli õpilasi. Aga meil on siiralt hea meel ka iga teose üle, mis näitust ägedamaks teeb. Ole sa siis Haapsalust, Järva-Jaanist, Nedsaja külast või Tallinnast Mustamäelt.

Kui aga vana raamatut kodus ei ole, siis küsi Oru raamatukogust Kaja käest. Seoses hoidlate kolimisega läheb raamatuid ka mahakandmisele.

Lisainfo: orusaal@laanenigula.ee ja oru.raamatukogu@laanenigula.ee